Kraštovaizdis
Geomorfologiniu požiūriu regioninio parko teritorijoje ypač vertingas Jūros upės salpinis slėnis su raiškiomis gilinamosios ir šoninės erozijos suformuotomis salpinėmis bei viršsalpinėmis pakopomis, įspūdingomis atodangomis, taip pat Jūros ir Akmenos upių santakos salpinis slėnis.
Geologiniu požiūriu gana vertingos Jūros upės atodangos, sudarydamos ištisą kaskadą, besidriekiančią nuo Genių iki Dapkiškių kaimų. Regioniniame parke jų gana daug. Vertingiausios yra Genių, Pagramančio, Lengvenių atodangos ne tik savo dydžiu, bet ir galimybėmis iš jų apžvelgti gretimas teritorijas. Kita vertus, kai kurios atodangos (Alangos ir kt.) yra gretimos ir sudaro bendrus geomorfologinius kompleksus.
Hidrografiniu – hidrologiniu požiūriu vertingos upės, jų vagos, tvenkiniai ir Plynosios aukštapelkė. Didžiausią hidrografinę vertę sudaro Jūros ir Akmenos upės su dideliu nuolydžiu (vandens kritimu), palyginti gera vandens kokybe, įspūdingais slėniais su stačiais šlaitais, patvankomis, salomis ir rėvomis. Labai vertingi natūralūs miškais apaugusiomis pakrantėmis upeliai (Jūros ir Akmenos upių intakai): Lylava, Alanga, Vynija, Aušbruva, Šunija, Bremena, Sermas, Dabrupis.